team-member

Özden Yüce Demir

DANIŞMAN AVUKAT

CV

2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden başarıyla mezun olan Özden Yüce Demir, ILO'nun İtalya Torino’daki Uluslararası Eğitim Merkezi’nde, Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans programına katılmıştır. Kendisi İstanbul Barosu üyesidir. Arabuluculuk yapmaktadır ve aynı zamanda Marka ve Patent vekilidir.

Özden Yüce Demir; İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimi ile devam etmiştir. Yüksek lisans tezinin bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri'nde tamamlamış olup, "Fikri ve Sınai Haklar Hukukunda Entegre Devre Topografyaları” başlıklı yüksek lisans tezi, alanında eşsiz bir kaynak olması nedeniyle kitaplaştırılarak yayımlanmıştır.

Özden Yüce Demir; Fikri Mülkiyet Hukuku, Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Tüketici Hukuku alanlarında uzmanlaşmış olup yerli ve yabancı müvekkillerini ulusal mahkemeler önünde temsil etmektedir. İstanbul'daki büyük çok uluslu hukuk firmalarında çalışmış ve bu sayede uluslararası düzeyde kapsamlı deneyimler elde etmiştir.