team-member

Paul Taggart

DANIŞMAN

Paul Taggart, DRBF Yönetim Kurulunun Eski Başkanıdır. İnşaat alanında sözleşme yönetimi ve uyuşmazlıkların çözümünde 40 yıllık deneyime sahiptir. FIDIC Onaylı Hakemlerin Başkanlar Listesi üyesidir. Paul, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu üyesi, Uyuşmazlık Çözüm Yöneticisi, Sözleşme Yöneticisi ve çok çeşitli büyük altyapı ve inşaat işlerinde karmaşık sözleşme davalarını etkin bir şekilde yöneten bir dizi saygın büyük uluslararası şirket için danışman olarak görev yapmıştır.

Bu bağlamda, FIDIC, ad hoc ve ICC DB kurallarına göre dünya çapında Uyuşmazlık Karar ve Tavsiye Kurullarına yaklaşık 6 milyar ABD Doları değerindeki anlaşmazlığın sunulması ve başarılı bir şekilde çözülmesinde aktif olarak yer almıştır. Aynı zamanda hakemlik yapmaktadır.

Proje tecrübesi, Musul Barajı (Irak), İkinci Boğaz Köprüsü (Türkiye), Manş Tüneli (İngiltere – Fransa), Panama Kanalı genişletmesi, Kopenhag, Katar ve Riyad Metroları, Xiaolangdi MPD Çin ve Afrika’daki ilk PPP hidro projesi Bujagali HES’i içermektedir.

Taggart, Uluslararası Ticari Tahkim (QMUL) ve İşletme Yönetimi (SGBS) alanlarında Lisans, MRICS, FCIArb ve Yüksek Lisans Diplomalarına sahiptir. DRBF’nin sürekli üyesidir.